☎ +48 43 307-00-82

📱+48 536-121-818

✉ dekro@dekro.com.pl

Gotowe Rolety Rzymskie

Gotowe Rolety Rzymskie

Sprawdź Ofertę, na Rolety Rzymskie

Dzień
Noc

Rolety Rzymskie to obecnie najpopularniejsza dekoracja okienna, podkreślająca charakter pomieszczenia. Możliwość doboru tkaniny i sposobu szycia powoduje że dekoracja ta, wybierana jest to klasycznych jak i do nowoczesnych Wnętrz.

Posiadamy w ofercie szeroką kolekcję tkanin, wyselekcjonowanych specjalnie pod Rolety Rzymskie. W naszej kolekcji znajdą Państwo, zarówno tkaniny woalowe/firanowe które podkreślają subtelność aranżacji i nadają lekkość w pomieszczeniu, jak i tkaniny ciężkie zasłonowe, które będą wstanie zatrzymać promienie słoneczne i nadadzą spersonalizowany charakter w każdym pomieszczeniu.

Szeroki wybór tkanin z kolekcji Polskich i zagranicznych producentów (Hiszpania, Włochy, Turcja), powoduje że nasza oferta na Rolety Rzymskie jest wyjątkowa i niepowtarzalna. W swojej ofercie posiadamy tkaniny, z których uszyjemy Rolety Rzymskie “na każdą kieszeń”. Kolekcja ta opiera się o tkaniny bezpośrednio przeznaczone do Rolet Rzymskich (jak tkanina tunelowa) oraz o tkaniny bezpośrednio dedykowane pod inwestycje (np. z certyfikatami trudno-palności FR)

Modele i sposoby szycia

Rolet Rzymskich,

W Roletach Rzymskich z zależności od doboru tkaniny, systemu i sposobu szycia wyróżniamy następujące modele:

Roleta Rzymska szyta z tkaniny tunelowej Grupa: 7710, 9734, Natural, Woal

Tkanina Tunelowa charakteryzuje się stałą odległością pomiędzy tunelami (inaczej zwanymi: fiszbinami, szprosami, patykami, prętami). Odległość ta w zależności od Grupy tkanin od środka do środka tunelu wynosi od 22 cm. do 25 centymetrów, a na każdym z tych “tuneli” co 3,5-4,5 centymetra znajdują się utkane nitki przez które przeplatamy sznurki z wychodzące z bębenka co sprawia iż nie musimy przyszywać dodatkowych kółeczek prowadzących.

Roleta Rzymska z tunelami z przodu.

Szycie rolety rzymskiej z tkanin zasłonowych np. gładkich, daje nam możliwość wyboru strony, po której ma być uszyty tunel na pręt, tak zwana zakładka. Tunele w tym modelu są szyte według określonych odstępów, dostosowanych do wysokości rolety. Zazwyczaj pakiet ma  od 20 do 30cm ( odstęp pomiędzy tunelami). W przypadku rolety rzymskiej z tunelami z przodu, zakładki są widoczne od strony wewnętrznej pomieszczenia, natomiast od strony zewnętrznej widoczne są tylko przeszycia. 

Roleta Rzymska z tunelami z tyłu.

Szycie rolety rzymskiej z tkanin zasłonowych np. gładkich, daje nam możliwość wyboru strony, po której ma być uszyty tunel na pręt, tak zwana zakładka. Tunele w tym modelu są szyte według określonych odstępów, dostosowanych do wysokości rolety. Zazwyczaj pakiet ma  od 20 do 30cm ( odstęp pomiędzy tunelami).  W przypadku rolety rzymskiej z tunelami z tyłu, zakładki będą widoczne od strony zewnętrznej okna, natomiast od strony wewnętrznej tkanina będzie płaska, zostanie jedynie widoczne przeszycie, w równych odstępach.

Roleta Rzymska szyta na taśmach poziomych

Roleta rzymska na taśmach poziomych charakteryzuje się brakiem tuneli ( zakładek) widocznych na tkaninie. Na roletę naszywane są taśmy poziome, w których umiejscawia się pręty w celu usztywnienia rolety. Taśma ma również wypustki przez, które przekłada się sznurek odpowiedzialny za prawidłowe składania i rozkładanie rolety. Rozwiązanie to jest idealne do tkanin, które posiadają wzory. Szycie na taśmie powoduje, że nie tracimy wzoru przez zaszycie w tunelach i jest on w pełni zachowany. 

Roleta Rzymska szyta na taśmach pionowych

Roleta rzymska na taśmach pionowych charakteryzuje się brakiem usztywnień w tkaninie. Roleta uszyta jest na taśmach pionowych z kółeczkami, nie posiada tuneli w tkaninie. Roleta po rozłożeniu jest płaska natomiast podczas składania tworzą się na niej fałdy, na których tkanina pomiędzy taśmami lekko opada tworząc większe fale. Sposób szycia na taśmach jest głownie przeznaczony do rolet z lekkich firanowych tkanin.

Roleta Rzymska Falista

Roleta rzymska falista, w odróżnieniu od innych rolet posiada stałe fałdy, które są widoczne również po rozłożeniu rolety co zapewnia stały efekt dekoracyjny pomieszczenia. Fale w tej rolecie są takiej samej wielkość co daje znakomity efekt wizualny. Kolejnym atutem tego rozwiązania jest to , że mimo uszytych tuneli są one kompletnie niewidoczne na zawieszonej rolecie.

Roleta Rzymska Dzień/Noc

Roleta Rzymska Dzień/Noc to idealne rozwiązanie do każdego pomieszczenia, ponieważ zapewnia efektowny design jak i funkcjonalność. System ten posiada dwie szyny z rzepem. Na jednej szynie zamontowana jest tkanina firanowa, natomiast na drugiej zasłonowa. Roleta rzymska Dzień/Noc jest sterowana za pomocą  oddzielnych łańcuszków, dzięki czemu możemy wybrać dowolny moment opuszczenia rolety z firany, czy zasłony. 

Roleta Rzymska Dachowa

Roleta Rzymska dachowa to jedno z najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań do przesłonięcia okien dachowych. System ten nie tylko spełnia swoją rolę  przesłony okiennej chroniącej przed promieniami słonecznymi, ale również nadaje ekskluzywnego wyglądu pomieszczeniu. Roleta ta ma dwie możliwości montażu: nad wnęką, bądź w wnęce okiennej. Do wnęki okiennej przymocowane są specjalne prowadnice, do których przymocowana jest tkanina za pomocą klipsów, które łączą roletę z prowadnicami.

Roleta Rzymska Wenecka

Roleta Rzymska Wenecka jest to idealne rozwiązanie przesłonięcia okna, które doskonale podkreśli indywidualny charakter pomieszczenia. Roleta po zwinięciu ma bardzo ozdobny charakter dzięki tworzącym się bufką, natomiast po rozłożeniu wygląda jak delikatna zasłona bądź firana w zależności od wybranej tkaniny.  Ten model rolety szyty jest na specjalnych taśmach pionowych, które podczas podciągania rolety dają efekt fali od dołu rolety, który tworzy się pomiędzy wszytymi taśmami.

Roleta Rzymska Angielska

Roleta Rzymska Angielska jest idealnym dopełnieniem każdych eleganckich pomieszczeń. Roleta charakteryzuje się  specyficznymi bufami układającymi się od dołu rolety podczas jej podnoszenia. Fale w tej rolecie różnią się od tych, które powstają podczas podciągania rolety weneckiej, czy austriackiej. W rolecie Angielskiej zastosowany jest sposób szycia, na tak zwane zakładki dzięki czemu bufy są większe i bardziej wyraziste.

Roleta Rzymska Austriacka

Roleta Rzymska Austriacka to idealne rozwiązanie do tradycyjnych jak i nowoczesnych wnętrz. Atutem tej rolety jest jej wygląd przypominający zwykłą firanę nawet po całkowitym rozłożeniu rolety. W tym modelu zastosowaną zamiast tradycyjnego rzepu do rolet rzymskich , specjalny rzep  z taśmą marszczącą, oraz taśmy pionowe dzięki czemu jest bardziej wyrazista. Po podciągnięciu na rolecie tworzą się fale, czyli tak zwane bufy nadając rolecie nietuzinkowy wygląd.