Roleta rzymska jako alternatywna zasłona

Praktyczne, atrakcyjne wizualnie i świetnie spełniające swoją rolę jako element aranżacji wnęki okiennej – tak w skrócie scharakteryzować można rolety rzymskie. 

 

Są świetną alternatywą dla często kłopotliwych w użytkowaniu, klasycznych zasłon i cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem Klientów poszukujących praktycznych rozwiązań do swoich domów.

 

Rolety rzymskie – charakterystyka

Wynalezienie charakterystycznej konstrukcji rolety rzymskiej rzeczywiście przypisuje się starożytnym Rzymianom, a zadaniem wieszanych w tamtych czasach w oknach i drzwiach mokrych tkanin było zatrzymanie kurzu oraz ciepła przedostających się do wnętrz domów. Obecnie jest to rozwiązanie cenione przede wszystkim za wygodę użytkowania oraz elegancki i ciekawy wygląd. Oparte na mechanizmie sznurkowym lub koralikowym oraz systemie tuneli, osłony te za jednym delikatnym pociągnięciem układają się w niezwykle atrakcyjne fałdy. Pozwalają w prosty sposób regulować ilość światła przenikającą z zewnątrz do pomieszczeń, są też dostępne w różnych wariantach, m.in. szyte na taśmach pionowych lub poziomych, z tunelami z przodu lub z tyłu, w wersji angielskiej, weneckiej i austriackiej czy też dzień/noc. Dzięki tak bogatej różnorodności wybranie najodpowiedniejszego modelu nie sprawia większych problemów, a w ofercie Dekro dostępny jest również system elektryczny przeznaczony do automatycznego sterowania tego typu osłonami okiennymi.


Dlaczego warto wybrać roletę rzymską zamiast zwykłej zasłony?

Korzyści z rezygnacji z klasycznych zasłon na rzecz rolety rzymskiej jest naprawdę wiele. Przede wszystkim to rozwiązanie o wiele wygodniejsze w codziennym użytkowaniu i posiadające wiele uroku. Może być uszyta zarówno z tkanin transparentnych, jak i o wysokiej gramaturze, z dodatkową warstwą nieprzepuszczającą światła po jednej ze stron. Podniesiona układa się w eleganckie fałdy, co stanowi niezaprzeczalną dekorację wnęki okiennej. Prosta w montażu i utrzymaniu w czystości przez wiele lat będzie stanowiła idealny kompromis pomiędzy trudnymi do zdyscyplinowania zasłonami z tkanin, a wykonanymi z drewna lub aluminium żaluzjami.

0
Feed

Zostaw komentarz